videoreklama

Už je to onlájn: spot pro ateliéry Digifoto ožil na Facebooku

5.9.2017
Síť ateliérů Digifoto.cz spustila podzimní kampaň pro nábor nových členů a od nás má k tomu 43sekundové video. Aby se do něj vešlo překvapivě mnoho informací, musel jsem trochu škrtat.

Ateliér není jen papírové pozadí a pět světel, najdeme v něm i mnoho rekvizit, nábytku a různé provozní místnosti. Pokud to vynásobíte třemi, tedy celkovým počtem ateliérů, které Digifoto provozuje, vyjde z toho pěkný guláš záběrů.

Rozhodl jsem se proto vybrat jeden jediný ateliér a věnovat mu 70 % stopáže. Reklama by totiž neměla diváka zahltit, ale navnadit pro další akci, zbylé dva ateliéry jsem tedy chtěl jen nakousnout ke konci videa. Záběry pochází z fotogeničtějšího ateliéru I. P. Pavlova, byť sám používám a mám daleko raději ten na Chodově s trvalými světly pro natáčení.

Aby nebyl spot jen souhrnem různých prolínaček, vytvořil jsem v 16. sekundě jakýsi slepenec čtyř obrazovek. Ty posloužily jako předěl mezi záběry ze samotného ateliéru a zákulisí – provozních místností. Následuje mapka Prahy, snad ji všichni poznají podle siluety Vltavy... A pak už zbývalo jen dojet na Chodov a Pankrác a udělat 6sekundovou piruetu.

Čistého času zabralo natáčení 2 hodiny a střih jeden pracovní den. Točilo se na DSLR zrcadlovky s L objektivy 100mm/F2.8, 16-35mm/F4 a rybím okem od Samyangu. Kromě stativu je použitý ještě karbonový slider.

Dokud to člověk nevidí takhle sepsané, tak si neuvědomuje, kolik s tím bylo práce... :-)

Jiří Zahrádka

Webdesign by Jiri Zahradka, 2017. Thanks to Lokesh Dhakar for Lightbox script. All right reserved. Using any of these photos without our permission is forbidden.