superhero-killers

Kampaň pro HoppyGo s SHK: 1 měsíc, 8 koncertů, 30 hodin na cestách

6.6.2017
HoppyGo (dříve HoppyCar) zprostředkovává sdílení aut mezi běžnými lidmi. Celý marketing funguje u Hoppy o dost jinak než u všech ostatních, což se projevilo i na následujícím projektu.

V dubnu vznikl nápad, že HoppyGo poskytne jedenáctičlenné kapele SuperHero Killers dodávky Mercedes na letní turné výměnou za zhodnocení celé služby a několik spotů na Facebook. Kapela vyřeší problémy s dopravou, Hoppy bude mít crazy promo. Realizace nápadu pak připadla na mě plus asistentku.

V ideálním světě by měli všichni členové porty, zvuk by měl na starosti zvukař a režii režisér – to bychom ale zabrali další auto a nebyli blízko k hudebníkům. Potřeboval jsem být přímo s kapelou, a tak jsem měl jen Full HD zrcadlovku s jednoduchým rigem s LED světlem, kapacitní mikrofon, v záloze audio rekordér Zoom H5 a pak nějaké drobnosti. Např. druhou zrcadlovku s rybím okem nebo notebook pro streamování.

Vzhledem k velikosti kapely a jejímu bohémskému fungování bylo celé natáčení pojato dost punkově. Plánovat se nic moc nedalo a na rozdíl od Víti Klusáka s jeho Daliborkem nešlo jednotlivé situace zahrát znovu, až když se zapla kamera. Chtělo to vždy vytušit ideální situaci a chytit se správné skupinky, která zrovna něco rozjížděla, hlídat si zvuk i expozici a občas to trošku pošoupnout správným směrem.

První dva natáčecí dny byly kapku rozpačité, všichni si dávali například pozor, jak mluví. Potom už zábrany spadly. Tak moc, že půlka materiálu nebyla pro Hoppy ani použitelná... :-) Chtělo to tedy šikovně sestříhat.

Ve finále vznikl seriál čtyř 2-3minutových videí s externími titulky a podkresovou hudbou od SHK. K tomu přibyl jeden klip sestříhaný ze záběrů z koncertů, 17 krátkých spotů s nejrůznějšími hláškami, 219 fotek a 5 pohyblivých gifů. Zde je ukázka prvního dílu, zbytek si na sociální sítě dávkuje Hoppy.

Grading, animované písmo a efekty jsou vytvořené v Adobe Premiere a After Effects CC.

Galerie

superhero killers superhero killers superhero killers superhero killers superhero killers superhero killers superhero killers superhero killers superhero killers superhero killers superhero killers superhero killers

Jiří Zahrádka

Webdesign by Jiri Zahradka, 2017. Thanks to Lokesh Dhakar for Lightbox script. All right reserved. Using any of these photos without our permission is forbidden.