Iva Frühlingová

Jak jsem fotil Ivu Frühlingovou – 11 minut bohatě stačilo

14.9.2016
Pro připravovanou knížku vznikla následující série ilustračních fotek, ze kterých jsme ve finále vybrali rovnou tři a složili do jednoho celku. Snímky najdete na přebalu a rollupech.

Focení proběhlo po dotáčkách jednoho backstage videa a i s rozmístěním světel nezabralo ani čtvrt hodiny. Iva je velký profík a tajemnější styl svícení nedával moc prostoru pro chyby.

Použil jsem tři záblesky a černé pozadí, protože „Terapie v noci“ bude mít temnou atmosféru a tmavý přebal. První sérii jsem fotil s ostrým zadním světlem, což v kombinaci s lesklým oblečením dodávalo fotkám pěknou rockovou atmosféru. Efekt se ale ke knize nehodil, takže jsem v druhé půlce focení použil zadní světla jen pro konturování obrysů a vsadil spíše na horní beautydish.

Ve filmu Gia zazněla hláška kdo chce dělat umění, ať se chytí plotu. Ten jsme jako na potvoru neměli, takže Íf jako rikvizitu využila provázek a své vlasy. A výsledek byl fantastický – normálně mi s dobrou modelkou vychází dobře tak každá dvacátá fotka, tady přitahovala oči cca každá třetí. Ve photoshopu už bylo nutné jen udělat drobné retuše, posunout křivky pro matnější barvy a lehce zvýraznit pohybovou neostrost.

Díky za skvělé focení ;)

Galerie

ilustrační- ilustrační- ilustrační- ilustrační- ilustrační-

Jiří Zahrádka

Webdesign by Jiri Zahradka, 2017. Thanks to Lokesh Dhakar for Lightbox script. All right reserved. Using any of these photos without our permission is forbidden.