focení obrazů

Produktová fotografie obrazů? Jasně, i malíři prodávají přes web

11.12.2016
Obraz jen těžko položíte na skener, abyste dostali věrný snímek pro publikaci v e-shopu či tisk katalogu. Chce to vyfotit a přitom si poradit s odlesky, perspektivou a barevností.

Následující obrázky jsem fotil před dvěma dny pro nově vznikající webovky a katalog malířky Jáji Švadlenkové. Rozhodl jsem se zachovat rámy obrazů s přechodem do tmy a neořezávat je, aby scéna nepůsobila ploše, ale reálně a harmonicky.

U větších formátů bývá problém hlavně s perspektivou, naštěstí se zde jedná o menší, maximálně 70 cm vysoké obrazy. Navíc se opakovaly přibližně tři velikosti, a nebylo tak nutné manipulovat se stativem příliš často.

Zvolil jsem horní svícení 150cm softboxem a spodní odraznou desku pro co nejjemnější světlo. Vzhledem k velikosti boxu / odrazky a matným barvám obrazů i rámů nehrozily odlesky, a nemusel jsem proto používat polarizační filtr. Chybějící kontrast jsem dokrmil až při postprocesingu.

Jedna z fotek měla navíc jít na hlavní stránku celého katalogu, což jsem chtěl udělat nějak... úplně jinak. Nakonec jsem scénu nafotil včetně malířského stojanu s bodovým horním světlem, které mělo připomínat intimnější galerijní atmosféru.

Galerie

focení obrazů focení obrazů focení obrazů focení obrazů

Jiří Zahrádka

Webdesign by Jiri Zahradka, 2017. Thanks to Lokesh Dhakar for Lightbox script. All right reserved. Using any of these photos without our permission is forbidden.