Lucie Koubek Copykiller

Točili jsme úvodníky a spot Copykiller. Ještě v legendárním DUP36

15.4.2017
S online kurzy se roztrhl pytel a prakticky neuplyne měsíc, kdy bych ve studiu netočil mluvící hlavu na bílém pozadí. Kurz pro copywritery s názvem Copykiller šel ale jinou cestou a natáčení jsme zajistili v daleko exkluzivnějších prostorech.

Funkcionalistický Dům uměleckého průmyslu z roku 1936 na pražské Národní třídě čeká rekonstrukce a měli jsme jednu z posledních příležitostí využít jej jako kulisu pro natáčení. Oproti klasice na bílém pozadí vznikl nesrovnatelně atraktivnější výsledek.

Prostory se honosí neomítnutým betonem a velkorysými rozměry, což na kameře i fotkách vypadá naprosto skvěle. Horší už je to s akustikou, všudypřítomná ozvěna a nejrůznější ruchy od přilehlých podzemních garáží (a nejspíše i nějakých myšáků) jsou zvukařovou noční můrou. Zvláště, když jsme nechtěli mít v záběru rušivý klopový mikrofon.

Pro nahrání audia jsem proto zvolil směrový mikrofon Rode s nižší citlivostí, svícení zajistilo naprosto tiché světlo LED LightMagic s pasivním chlazením. Natáčelo se na Sony Alphu 7S II, pro grading barev v problematickém žluto-bílém světle jsem odladil vlastní LUT profil.

Všechny díly jsme natočili v pohodovém tempu za 5 hodin, 2 hodiny trvala práce vizážistky Aleny Veselkové. Díky za super práci a výborný přednes Lucie Koubek, která ještě den předem rozcvičovala hlasivky po nemoci :-)

Galerie

Lucie Koubek Lucie Koubek

Jiří Zahrádka

Webdesign by Jiri Zahradka, 2017. Thanks to Lokesh Dhakar for Lightbox script. All right reserved. Using any of these photos without our permission is forbidden.